Kdo jsme a co jsme pro Vás připravili

Otevření “Down Under bar and restaurant” je snem, který se stal skutečností pro majitele a přátele Ashley McGlynn a Meagan Hasa.

Myšlenka otevření podniku, kde si celá rodina přijde na své, vznikla po dlouhém hledání místa, kde by bylo postaráno opravdu o všechny členy rodiny – od velkých až po nejmenší.

Proto jsme propojili restauraci, sportovní bar a velký dětský koutek, abychom potěšili každého z nich.

Snahou je vytvořit místo, kde se budete cítit pohodlně a kam se budete rádi vracet. Proto jsme Down Under zařídili ve stylu pohodlných křesel, gaučů a stolů z masivu. Dětský koutek je nebývale velký a nabízí širokou škálu her.

Naše restaurace nabízí lahodné menu inspirované australskou kuchyní, je v něm tedy i několik specialit, které jinde v Praze nenajdete. Na snídani si u nás můžete pochutnat každé ráno po celý týden. Od pondělí do pátku máme připravené polední menu i ala carte menu, které vám rádi připravíme kdykoliv během dne.  

Pokud jste příznivci slaných koláčků neboli “Pies”, můžete se těšit na výběr od známého Pie Shopu, který je součástí našeho konceptu. Koláčky si u nás můžete dát jen tak u piva, při sledování sportovního utkání nebo si je odnést zamražené či upečené s sebou domů.

Nápojový list jsme pro vás pečlivě sestavili a inspiraci čerpali v podstatě z celého světa. Maminky si pochutnají na výborné italské kávě od firmy Bristot, tátové na dokonale vychlazeném pivě (máme i importovaná lahvová piva z Austrálie). Koktejlové menu vás potěší od rána až do večera. 

Tým

Ashley McGlynn, Owner

Ashley McGlynn

Ashley se narodil v Sydney a je to velký milovník dobrého jídla. Přestože vystudoval na univerzitě v Austrálii žurnalistiku, jeho vášeň k jídlu ho vždy táhla zpět ke gastronomii.

Vzpomíná na svoji první brigádu: “bylo mi teprve 14 let a už jsem pracoval v kuchyni jako myčka nádobí”, a to hned ve známém Vaucluse House Tea Rooms ve Wentworth House v Sydney, který je též ověnčený několika cenami. “Od nádobí moje cesta vedla na plac restaurací, za bar nejrůznějších klubů až na post manažera ve Verandah bar, kde jsem potkal svojí ženu. Vést vlastní podnik byl už v té době můj sen a jsem rád, že mohu zúročit cenné zkušenosti.”

Společné rozhodnutí přestěhovat se do Prahy udělal Ashley právě se svojí ženou Kateřinou, která z Čech pochází.

Od přijezdu do Prahy Ashley pracoval jako průvodce, protože se chtěl naučit co nejvíce o české historii, zvyklostech a tím i o Češích a jejich kultuře – nejen ve stravování. Později začal budovat svůj první projekt, úspěšný Pie Shop. “Již od roku 2013 seznamuji čechy s masovými koláčky a myslím, že se k sobě náramě hodí.”

Meagan Hasa

Meagan se narodila a vyrůstala v Jižní Africe ve městě Pretoria. Po dokončení studií v Pro Arte škole a akademii, si to namířila přímo do Londýna jako čerstvě vystudovaný a kvalifikovaný šéfkuchař.

Není divu, že její postup na manažerskou pozici netrval dlouho. Z čerstvé absolventky se postupnými kroky stala manažerka restaurace, když Meagan ukázala své přirozené dovednosti a precizní oko pro přesnost a detail. V tomto období Meagan potkala svého muže Čecho-Australana Vojtu.

Mladí a plní optimismu se Meagan s Vojtou přestěhovali do Čech a začali rekonstruovat opuštěný zámek Hostačov. Dnes je to vyhedávané místo nejen pro svojí gastronomii, ale samozřejmě také pro romantické víkendy, svatby a další eventy. I tento mladý pár s dítětem brzy po přestěhování do Prahy zjistil, že výběr restaurací je zde sice rozmanitý, ale přeci jen zde chybí takové místo, kde by se mohli potkat s ostatními rodinami i s dětmi, užít si dobrého jídla a pití, ale i sportovních přenosů. 

Tak se zrodil plán i sen takové místo vytvořit. Místo kde se budete cítit fajn po celý den a noc a kde budou promítat vaše oblíbené sportovní utkání. Jihoafričané, stejně tak jako Australané a Češi mají ve velké oblibě sledování sportovní utkání. Proč si takovou aktivitu neužít na úrovni? Ostatně, přijďte se o ní přesvědčit sami.

Close Menu